NOWOŚCI

Gry planszowe

MARZEC 2021

Jednym słowem : gra niebanalnych skojarzeń

Sygnatura: G 1066

“Jednym słowem” to gra skojarzeniowa oparta na współpracy. Podczas zabawy losowane jest słowo, do którego podpowiedzi gracze będą musieli wymyślać. Ale uwaga: każdy z graczy będzie mógł użyć tylko jednego słowa!

Scriba – karty : słowna gra w karty

Sygnatura: G 1070

“Scriba – karty” to łatwiejsza wersja gier planszowych Scriba. Dzięki prostym zasadom gry jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Gracze otrzymują po 7 kart. Są to punktowe karty liter i dodatkowe karty (premii, blokady itp.) Każdy z graczy stara się zdobyć jak najwięcej punktów dążąc do ułożenia słów kartami liter. Gra uczy koncentracji, poszerza zakres słownictwa, znajomość ortografii i jest jednocześnie znakomitą zabawą.

LUTY 2021

Savoir-vivre dla dzieci : Memory i Piotruś : gry dla dzieci

Sygnatura: G 1057

“Savoir-vivre” to gra dla dzieci oparta o zasady dobrego wychowania. Z pomocą tych samych kart można bawić się w popularne gry: “Memory” i “Piotrusia”.

Kocham Cię, Polsko! : gra towarzyska

Sygnatura: G 1067

W turnieju biorą udział 2 drużyny, które rywalizują ze sobą w rundach takich jak Literowanie, Kalambury, Zakazane Słowa oraz Kultowy przebój. Zadania muzyczne dodatkowo urozmaici darmowa aplikacja do pobrania na telefon. Gra będzie idealną rozrywką dla każdego, bez względu na wiek. Tematem przewodnim jest wiedza o Polsce, dzięki czemu zabawa łączy pokolenia i angażuje wszystkich uczestników.

STYCZEŃ 2021

Rurociąg : gra planszowa o tematyce kanalizacyjnej

Sygnatura: G 1046                                        

 

Planuj, buduj i ryzykuj! Układaj na swojej planszy elementy rurociągu, aby jak najszybciej doprowadzić ścieki do oczyszczalni. Prawda, że to proste? Niestety, wcale tak nie jest! Pozostali gracze mogą atakować twój rurociąg, zmieniając kierunek jego biegu. Ale ty również możesz zniweczyć postępy rywali, używając kart specjalnych lub prowadząc ich rurociągi na manowce. Co ważne, dzięki grze “Rurociąg” będziesz się nie tylko doskonale bawić, ale dowiesz się także, jak przebiega proces oczyszczania ścieków.

 

Segregator : edukacyjna gra karciana

Sygnatura: G 1049                                                           

 

Gra uczy prawidłowej segregacji odpadów! Rozgrywka jest szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, ponieważ każdy stara się być szybszy od innych graczy. Pudełko zawiera 36 kart z rysunkami odpadów oraz 25 kart z rysunkami pojemników do segregacji. Rysunki na kartach odpadów bywają obrócone i mają różne wymiary. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.

 

Kot w butach : gra planszowa… bajka

Sygnatura: G 1056                                                            

 

Wspaniała wyprawa do krainy baśni, gdzie razem z bohaterami bajki o Kocie w Butach przeżywasz ich przygody. Łapiesz zające dla króla, zdobywasz jego przyjaźń, zatrzymujesz karetę, gdy młynarczyk się kąpie, przechytrzasz olbrzyma i pomagasz młodzieńcowi zdobyć rękę królewny. Do gry dołączona została książeczka z bajką.

 

 

GRUDZIEŃ 2020

Bójka na państwa i miasta : na 3 sposoby : ekscytująca gra dla dociekliwych świata

Sygnatura: G 1064                                                                      

 

“Bójka na państwa i miasta” to gra dla ciekawych świata, dzięki której sprawdzisz swoją wiedzę geograficzną i zawalczysz o zwycięstwo w gronie rodziny i znajomych. Jesteś pasjonatem podróży, marzysz o najwyższej ocenie z geografii, a może szukasz sposobu na nudę podczas podróży? We wszystkich sytuacjach, „Bójka na państwa i miasta” sprawdzi się idealnie i dostarczy wielu godzin rozrywki. Kultową grę w państwa-miasta znają wszyscy. Teraz czas na unowocześnioną, barwną i wesołą wersję, dzięki której dowiesz się więcej o 57 krajach oraz poznasz ciekawostki geograficzno-kulturowe z całego świata. W pudełku znajdziesz aż 105 kart do 3 wersji rozgrywek na 2 poziomach trudności. Korzystaj również z dołączonych słowniczków obrazkowych charakterystycznych dla danego kraju.

 

Matematyka Plus

Sygnatura: G 1058

Twojemu dziecku niestraszne są podstawowe pojęcia matematyczne i szukasz czegoś, co pomoże mu nadal rozwijać wiedzę? BrainBox – “Matematyka Plus” to kolejny etap przygody w świecie liczb! Zajrzyj do pudełka i odkryj 55 kart służących do dynamicznej zabawy, a jednocześnie poszerzających wiedzę dotyczącą liczb pierwszych, kwadratowych, działań pisemnych, geometrii przestrzennej czy zaawansowanych miar i wag.

 

LISTOPAD 2020

Pinokio ; Złota kaczka                                                                                   

Sygnatura: G 1017

Poznaj losy małego drewnianego pajacyka, który był krnąbrny i leniwy, skłonny do kłamstwa i łatwowierny. Nie odróżniał on prawdziwych przyjaciół od fałszywych i wyrachowanych kompanów. Na końcu jednak Pinokio opamiętał się i przekonał dobrą wróżkę, że ma dobre serce, że kocha Dżepetta i jest gotowy dla niego poprawić zachowanie. Nagrodą była przemiana Pinokia w prawdziwego chłopca.

Dawno, dawno temu w Warszawie żył młody szewczyk Janek. Był on biednym sierotą i każdego dnia wracając z pracy, marzył o tym aby stać się bogatym. Jednego dnia pragnął być kupcem, drugiego rabusiem, innym razem widział się u boku zamożnego szlachcica. Każdego dnia wstępował do karczmy, chcąc znaleźć wskazówkę w jaki sposób mógłby zrealizować swoje marzenia. Pewnego razu, usłyszał jak mistrz murarski Bartłomiej mówił: Powiadają, że w podziemiach zamku Ostrogskich, żyje Złota Kaczka … Ale czy ją spotkał?

Poznaj świat : 6 kontynentów

Sygnatura: G 860, G 1000

“Poznaj Świat” to dwie wersje gry, które są dobrym wstępem do zainteresowania się geografią. Pierwsza wersja przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci młodszych, które w trakcie gry uczą się rozpoznawać kształt i położenie państw na kontynentach. Druga wersja (bardziej rozwinięta) przeznaczona jest dla dzieci starszych, a także dorosłych, wymaga bowiem już pewnego zasobu informacji z zakresu geografii. Zdobywanie wiadomości o państwach i kontynentach w trakcie gry jest nauką połączoną z dobrą i emocjonującą zabawą. Gra uczy także spostrzegawczości, zapewnia dobry trening pamięci i umiejętności kojarzenia.

PAŻDZIERNIK 2020

Cztery pory roku : pejzaż, który można zmieniać w zależności od pory roku

Sygnatura: G 1003

Ta zabawka jest inspiracją do obserwowania natury zmieniającej się w zależności od pory roku. Dzieci ubierają duże kartonowe drzewo i uprawiają ogródek z warzywami, owocami i kwiatami, ucząc się przy tym ich nazw i oswajając się z pojęciem cykliczności.

Dobre zachowanie : gra dla bystrzaków

Sygnatura: G 1029

“Dobre zachowanie” to gra rozwijająca pamięć, koordynację wzrokową i spostrzegawczość. Sprawdź, czy dasz radę zapamiętać wszystkie obrazki! W grze wygrywa ten, kto najlepiej zapamięta położenie tabliczek z przykładami wzorowego zachowania, odkrytych na chwilę, spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry.

WRZESIEŃ 2020

Pomóżcie Kopciuszkowi wybrać się na wielki bal. Odszukajcie w odpowiedniej kolejności wszystko, co niezbędne, by mógł zadziałać czar. Jeśli tylko uda wam się zdążyć przed północą, do Kopciuszka nareszcie uśmiechnie się szczęście.

Ekologia : edukacyjna układanka dla najmłodszych

Sygnatura: G 997

Ekologia to dydaktyczna układanka dla przedszkolaków, która w przyjazny sposób zapoznaje ich z tematem ochrony środowiska. Podczas wesołej zabawy gra rozbudza u najmłodszych zainteresowanie otaczającym światem. Dzieci uczą się właściwych postaw
i dbałości o środowisko naturalne, trenują pamięć, pobudzają wyobraźnię oraz poszerzają swój zasób słów. 

Gra pomaga kształtować i rozwijać zainteresowania przyrodnicze. W grze wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane zależności
 i skojarzenia, mające związek z najbliższym otoczeniem dziecka, dostosowane do programu edukacji przedszkolnej i przyszłej wczesnoszkolnej. Dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę, jak również w grupie rówieśników.