NOWOŚCI

Gry planszowe

PAŻDZIERNIK 2020

Cztery pory roku : pejzaż, który można zmieniać w zależności od pory roku

Sygnatura: G 1003

Ta zabawka jest inspiracją do obserwowania natury zmieniającej się w zależności od pory roku. Dzieci ubierają duże kartonowe drzewo i uprawiają ogródek z warzywami, owocami i kwiatami, ucząc się przy tym ich nazw i oswajając się z pojęciem cykliczności.

Dobre zachowanie : gra dla bystrzaków

Sygnatura: G 1029

“Dobre zachowanie” to gra rozwijająca pamięć, koordynację wzrokową i spostrzegawczość. Sprawdź, czy dasz radę zapamiętać wszystkie obrazki! W grze wygrywa ten, kto najlepiej zapamięta położenie tabliczek z przykładami wzorowego zachowania, odkrytych na chwilę, spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry.

WRZESIEŃ 2020

Pomóżcie Kopciuszkowi wybrać się na wielki bal. Odszukajcie w odpowiedniej kolejności wszystko, co niezbędne, by mógł zadziałać czar. Jeśli tylko uda wam się zdążyć przed północą, do Kopciuszka nareszcie uśmiechnie się szczęście.

Ekologia : edukacyjna układanka dla najmłodszych

Sygnatura: G 997

Ekologia to dydaktyczna układanka dla przedszkolaków, która w przyjazny sposób zapoznaje ich z tematem ochrony środowiska. Podczas wesołej zabawy gra rozbudza u najmłodszych zainteresowanie otaczającym światem. Dzieci uczą się właściwych postaw
i dbałości o środowisko naturalne, trenują pamięć, pobudzają wyobraźnię oraz poszerzają swój zasób słów. 

Gra pomaga kształtować i rozwijać zainteresowania przyrodnicze. W grze wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane zależności
 i skojarzenia, mające związek z najbliższym otoczeniem dziecka, dostosowane do programu edukacji przedszkolnej i przyszłej wczesnoszkolnej. Dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę, jak również w grupie rówieśników.