NOWOŚCI

Gry planszowe

LISTOPAD 2020

Pinokio ; Złota kaczka                                                                                   

Sygnatura: G 1017

Poznaj losy małego drewnianego pajacyka, który był krnąbrny i leniwy, skłonny do kłamstwa i łatwowierny. Nie odróżniał on prawdziwych przyjaciół od fałszywych i wyrachowanych kompanów. Na końcu jednak Pinokio opamiętał się i przekonał dobrą wróżkę, że ma dobre serce, że kocha Dżepetta i jest gotowy dla niego poprawić zachowanie. Nagrodą była przemiana Pinokia w prawdziwego chłopca.

Dawno, dawno temu w Warszawie żył młody szewczyk Janek. Był on biednym sierotą i każdego dnia wracając z pracy, marzył o tym aby stać się bogatym. Jednego dnia pragnął być kupcem, drugiego rabusiem, innym razem widział się u boku zamożnego szlachcica. Każdego dnia wstępował do karczmy, chcąc znaleźć wskazówkę w jaki sposób mógłby zrealizować swoje marzenia. Pewnego razu, usłyszał jak mistrz murarski Bartłomiej mówił: Powiadają, że w podziemiach zamku Ostrogskich, żyje Złota Kaczka … Ale czy ją spotkał?

Poznaj świat : 6 kontynentów

Sygnatura: G 860, G 1000

“Poznaj Świat” to dwie wersje gry, które są dobrym wstępem do zainteresowania się geografią. Pierwsza wersja przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci młodszych, które w trakcie gry uczą się rozpoznawać kształt i położenie państw na kontynentach. Druga wersja (bardziej rozwinięta) przeznaczona jest dla dzieci starszych, a także dorosłych, wymaga bowiem już pewnego zasobu informacji z zakresu geografii. Zdobywanie wiadomości o państwach i kontynentach w trakcie gry jest nauką połączoną z dobrą i emocjonującą zabawą. Gra uczy także spostrzegawczości, zapewnia dobry trening pamięci i umiejętności kojarzenia.

PAŻDZIERNIK 2020

Cztery pory roku : pejzaż, który można zmieniać w zależności od pory roku

Sygnatura: G 1003

Ta zabawka jest inspiracją do obserwowania natury zmieniającej się w zależności od pory roku. Dzieci ubierają duże kartonowe drzewo i uprawiają ogródek z warzywami, owocami i kwiatami, ucząc się przy tym ich nazw i oswajając się z pojęciem cykliczności.

Dobre zachowanie : gra dla bystrzaków

Sygnatura: G 1029

“Dobre zachowanie” to gra rozwijająca pamięć, koordynację wzrokową i spostrzegawczość. Sprawdź, czy dasz radę zapamiętać wszystkie obrazki! W grze wygrywa ten, kto najlepiej zapamięta położenie tabliczek z przykładami wzorowego zachowania, odkrytych na chwilę, spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry.

WRZESIEŃ 2020

Pomóżcie Kopciuszkowi wybrać się na wielki bal. Odszukajcie w odpowiedniej kolejności wszystko, co niezbędne, by mógł zadziałać czar. Jeśli tylko uda wam się zdążyć przed północą, do Kopciuszka nareszcie uśmiechnie się szczęście.

Ekologia : edukacyjna układanka dla najmłodszych

Sygnatura: G 997

Ekologia to dydaktyczna układanka dla przedszkolaków, która w przyjazny sposób zapoznaje ich z tematem ochrony środowiska. Podczas wesołej zabawy gra rozbudza u najmłodszych zainteresowanie otaczającym światem. Dzieci uczą się właściwych postaw
i dbałości o środowisko naturalne, trenują pamięć, pobudzają wyobraźnię oraz poszerzają swój zasób słów. 

Gra pomaga kształtować i rozwijać zainteresowania przyrodnicze. W grze wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane zależności
 i skojarzenia, mające związek z najbliższym otoczeniem dziecka, dostosowane do programu edukacji przedszkolnej i przyszłej wczesnoszkolnej. Dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę, jak również w grupie rówieśników.