Inauguracja Bialskiej BiblioGratki

W dniu 4 kwietnia 2014 r. odbyła się inauguracja Bialskiej BiblioGratki - Portalu Bibliotek Szkolnych Białej Podlaskiej i Powiatu Bialskiego, utworzonego i prowadzonego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej. Bialska BiblioGratka to swego rodzaju sieć współpracy nauczycieli bibliotekarzy, jak też możliwość promowania wszelkich inicjatyw bibliotecznych i szkolnych. Celem twórców Bialskiej BiblioGratki jest pokazanie jak wiele dzieje się w bibliotekach szkolnych, jak ważną rolę spełniają one w życiu każdej szkoły. Jest to także miejsce umożliwiające wymianę informacji i doświadczeń, dzielenia się dobrą praktyką.

Bibliotekarze znajdą tu szereg praktycznych informacji z zakresu organizacji pracy w bibliotece szkolnej, prawa bibliotecznego, awansu zawodowego, organizowanych szkoleń i konferencji. Nowy portal to jedna z wielu form wspomagania, jakie Biblioteka Pedagogiczna proponuje szkołom i placówkom oświatowym. Nasz portal jest pierwszą tego typu inicjatywą w woj. lubelskim, a także jedną z pierwszych w kraju.
W uroczystym otwarciu Bialskiej BiblioGratki uczestniczyli zaproszeni goście: Andrzej Czapski - Prezydent Miasta Biała Podlaska, który od lat wspiera działania biblioteki, Maciej Dąbrowski z Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, Anna Kaliszuk - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Anna Żytkowska - zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji. Obecni byli dyrektorzy szkół z Białej Podlaskiej oraz z powiatu bialskiego: Mariola Petru dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej, Grażyna Jasińska- Pykało dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kajetana Sawczuka w Komarnie Kolonii, Anna Filipiuk dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, Daniel Sikona dyrektor ZSZ nr 2 im. F.Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek: Jadwiga  Romaniuk kierownik LSCDN Oddział w Białej Podlaskiej, Teresa Stasiuk-Karaś dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Bogumiła Zieńczuk dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Na spotkanie przybyli nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych, adresaci Bialskiej BiblioGratki, których biblioteka wspiera od lat organizując spotkania zespołu samokształceniowego. Wykład nt. Roli bibliotek pedagogicznych we wspomaganiu szkół i placówek oświatowych przedstawiła Marianna Hajdukiewicz z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Bialską BiblioGratkę zaprezentowała Krystyna Orluk nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej, wskazując na sposób, w jaki biblioteka szkolna może przystąpić do nowego portalu. Spotkanie przy kawie kończące inaugurację było okazją do rozmów i wymiany spostrzeżeń. Zapraszamy biblioteki szkolne do współtworzenia Bialskiej BiblioGratki, zapewniając jednocześnie, że dołożymy starań, by nowy portal był inspiracją do pracy i podejmowania nowych wyzwań.

Listy gratulacyjne

Marszałek Województwa Lubelskiego

Sekretarz Stanu MEN Tadeusz Sławecki

Lubelski Kurator Oświaty

Szkoła Podstawowa nr 4 im. K. Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej

Zespół Szkół w Łomazach

O Bialskiej BiblioGratce w mediach:

Radio Biper

Dziennik Wschodni

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6
foto7
foto7 foto7
foto8
foto8 foto8
foto9
foto9 foto9
foto10
foto10 foto10
foto11
foto11 foto11
foto12
foto12 foto12

Copyright © 2022 Bialska BiblioGratka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011.
Powered by Joomla 1.7 Templates